Kierowca autobusu miał dwa promile alkoholu..

Policjanci zatrzymali kierowcę autobusu miejskiego, który w organizmie miał aż dwa promile alkoholu. Jedna z pasażerek uniemożliwiła mu dalszą jazdę, odbierając kierowcy kluczyki.

Do sytuacji doszło w poniedziałek po godzinie 15 przy ul. Wąwozowej w Warszawie. Jedna z pasażerek autobusu linii 724 zaniepokoiła się zachowaniem kierowcy autobusu. „Pasażerka zaniepokojona zachowaniem mężczyzny zgłosiła policji ten fakt. Podjęła również kroki wyprzedzające, polegające na uniemożliwieniu dalszej jazdy kierowcy” – powiedział w poniedziałek rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Policjant dodał, że patrol policji, który przyjechał na miejsce, zatrzymał kierowcę autobusu. „Okazało się, że ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie” – poinformował.

Czytaj więcej: GIGANTYCZNE KOLEJKI DO SZKÓŁ (FOTO)

„Należy podkreślić jedną rzecz, że od kilku tygodni kontrolujemy wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego kierujących. Kontrolujemy ich przede wszystkim pod kątem bezpieczeństwa pasażerów. Jednak ta sytuacja pokazuje, że niestety nie brakuje osób nieodpowiedzialnych” – podkreślił, dodając, że w tym przypadku również możemy zauważyć „pozytyw”. „Tym pozytywem jest reakcja ze strony jednej z pasażerek” – podał. -„Cała sytuacja jest o tyle kuriozalna, że biorąc pod uwagę chociażby kontrole, które są prowadzone, ale również biorąc pod uwagę to jak reaguje społeczeństwo jest rzeczą trudną do wytłumaczenia, że w dalszym ciągu mogą pojawić się kierujący środkami komunikacji publicznej, którzy narażają nie tylko swoje bezpieczeństwo, ale także bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego” – dodał.

Źródło: Onet Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *