Kody kreskowe na worki na śmieci? Odpowiedź rządu!

Resort klimatu nie pracuje nad projektem zmian w prawie, których konsekwencją byłoby wprowadzenie np. kodów kreskowych na workach ze śmieciami – przekazał dziś minister klimatu Michał Kurtyka.

Kurtyka był pytany dziś na konferencji prasowej o to, czy resort pracuje nad nowymi rozwiązaniami, których konsekwencją byłoby np. wprowadzenie kodów kreskowych na workach z odpadami.

Celem jest, by w budynkach wielorodzinnych uniknąć odpowiedzialności zbiorowej, jeżeli ktoś nie zdecydował się na segregację odpadów.

„Tak zwana ustawa śmieciowa wprowadziła „widełki” w opłatach dla osób, które nie będą segregowały śmieci. Zgodnie z prawem, mają one płacić nie mniej niż dwukrotność, ale nie więcej niż czterokrotność opłaty śmieciowej” – pisze portal Onet.

Całkiem niedawno stacja TVN informowała, że Ministerstwo Klimatu pracuje nad rozwiązaniami, które pomogą w kontrolowaniu. O zmianę w przepisach miały prosić m.in. samorządy.

– Jeżeli chodzi o Ministerstwo Klimatu nad projektem tego typu nie pracujemy. Jest możliwość wprowadzania przez samorządy własnych rozwiązań. Wiem, że szereg samorządów pracowało nad takimi pilotażowymi rozwiązaniami w zakresie budynków wielorodzinnych – powiedział Kurtyka.

Czytaj również: Pijany kierowca doprowadził do dachowania dwóch aut!

Dodał również, że nawet jeśli miałoby dojść do jakiś zmian w prawie w tej materii, to raczej zostanie ona pozostawiona samorządom.

Źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *