Kolejna śmiertelna ofiara koronawirusa w polskiej służbie zdrowia!

Zmarła pielęgniarka z oddziału zakaźnego w szpitalu w Kozienicach. Była zarażona koronawirusem. 

To kolejna ofiara koronawirusa wśród polskiej służby zdrowia.  Kobieta pracowała na oddziale zakaźnym  w szpitalu w Kozienicach. Około 2 tygodnie temu zasłabła w pracy, za przyczynę uznano cukrzycę.  W poniedziałek zmarła podczas transportu do szpitala MSWiA w Warszawie, który jest szpitalem jednoimiennym zakaźnym, powiedział dr n. med. Witold Wrodycki, który jest zastępcą dyrektora ds. lecznictwa kozienickiego szpitala. 

U kobiety wykonano 3 testy na obecność koronawirusa, zastanawiające jest, że dopiero trzeci okazał się dodatni.

„Bardzo długo objawy, które miała, nie były objawami, które mogłyby wskazywać na zagrożenie życia. W poniedziałek w godzinach porannych jej stan zdrowia zaczął się pogarszać, zdecydowaliśmy się na przewiezienie jej do szpitala MSWiA w Warszawie, który jest szpitalem jednoimiennym zakaźnym (…) Otrzymaliśmy informację, że po dotarciu do Warszawy jej stan się pogorszył, konieczna była reanimacja. Potem otrzymaliśmy drugą, bardzo smutną informację, że reanimacja zakończyła się niepowodzeniem”- powiedział jeszcze Witold Wrodycki.

Czytaj także: ONZ podjęło decyzję dotyczącą powszechnego dostępu do szczepionki na koronawirusa. Za tym jednogłośnie opowiedziały się wszystkie 193 państwa członkowskie.

Kobieta jest drugą ofiarą koronawirusa wśród polskiej służby zdrowia. 

Źródłó: gazeta.pl, radioplus.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *