Kolejny pomysł Andrzeja Dudy. Czym jest Eko-Karta?

– To deklaracja mojego zdecydowanego wsparcia dla inicjatyw na rzecz czystego powietrza, rozwoju źródeł energii odnawialnej, efektywnego wykorzystywania zasobów wody, ochrony przyrody i właściwej gospodarki odpadami, a także obietnica podejmowania kolejnych działań na rzecz zwiększenia nakładów na edukację ekologiczną – oświadczył.

Duda mówił, że to, „w jakich warunkach będziemy żyli – co pijemy, jaką glebę uprawiamy, skąd czerpiemy energię, w jakim otoczeniu mieszkamy” dotyczy każdego, bez względu na wiek.

Dodał, że w Polsce realizowany jest już „cały szereg programów o charakterze ekologicznym, mających chronić powietrze i klimat”.

– Mamy nadzieję, że co najwyżej do 2035 r. połowa produkowanej energii elektrycznej to będzie energia ze źródeł odnawialnych, tzw. zielona energia – powiedział prezydent, wspominając o fotowoltaice, farmach wiatrowych oraz „wszystkich innych zielonych źródłach, jakie tylko będziemy mogli wykorzystać”.

Wspomniał też o programach „Twój prąd” (dofinansowanie paneli fotowoltaicznych), „Miasto z klimatem” oraz „Dom z klimatem”, „czyli tworzenie przyjaznej przestrzeni miejskiej” – w tym kontekście mówił o większej ilości zieleni i większej liczbie zbiorników wodnych, „żeby także w lecie życie w mieście było przyjemniejsze, żeby nie było takich ogromnych betonowych powierzchni tylko (….) także warunki do wypoczynku”.

– Chciałbym, żebyśmy w pierwszym etapie doszli do 15 proc., będzie to już wielkie osiągnięcie. Temu właśnie służy program małej, średniej i wielkiej retencji – powiedział prezydent.

Czytaj również: Członkini komisji wyborczej zakażona koronawirusem!

– Te wszystkie programy są dzisiaj wspierane przez rząd, będą tworzone w tym zakresie także i nowe. Wspieram te programy i będę je wspierał – uważam to za bardzo dobry kierunek; chciałbym żebyśmy tego typu rozwój w naszym kraju nadal aktywnie realizowali – podkreślił.

Źródło: msn.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *