Kolonie i obozy wracają! Znamy wytyczne GIS.

Szef MEN-u podczas konferencji 19 maja zapowiedział, że przy specjalnych obostrzeniach będzie możliwość zorganizowania wyjazdów dla dzieci. Jakie wytyczne przygotował GIS dla organizatorów obozów i kolonii dla dzieci?

Sanepid zastrzega, że w zorganizowanym wypoczynku mogą wziąć udział tylko dzieci zdrowe. Od rodziców wymagane od rodziców lub opiekunów pisemne oświadczenie o stanie zdrowia i o tym, czy dziecko choruje na jakieś choroby przewlekłe).

Na obóz i kolonie nie zostaną przyjęte dzieci, które miały wcześniej kontakt z osobami przebywającymi na 14-dniowej kwarantannie lub były podejrzewane o zakażenie koronawirusem.

Jeśli dziecko będzie miało objawy chorobowe, rodzice będą musieli bezzwłocznie zabrać je z imprezy.

Na każdym obozie lub kolonii musi być zapewniony dostęp do usług medycznych. Kierownik obozu lub kolonii wyznaczy osobę do pomiaru temperatury zarówno dzieciom jak i ich opiekunom.

Dzieci i kadra będą wyposażone w „indywidualne środki ochrony osobistej”. 

Najmłodsi będą musieli zasłaniać nos i usta. Personel ma mieć zapewnione jednorazowe rękawiczki, maseczki, nieprzemakalne fartuchy z długim rękawem. Organizator wypoczynku ma również obowiązek przeszkolenia całego personelu z procedur bezpieczeństwa sanitarnego.

Zakwaterowanie dzieci – 4 osoby na pokój lub namiot, przy zachowaniu minimum 4 m2 powierzchni noclegowej na 1 osobę. Grupa uczestników wypoczynku ma liczyć do 12 osób (w przypadku dzieci do 10. roku życia) i do 14 osób (dzieci powyżej 10. roku życia).

Każdy obiekt musi mieć wyodrębnione pomieszczenia (izolatki) dla dzieci podejrzewanych o zakażenie koronawirusem lub inną chorobą zakaźną.

Na stołówkach i w kuchni musi obowiązywać bezpieczny dystans 1,5 m.

Odwiedziny rodziny będą zakazane. Podobnie zatrudnianie pracowników powyżej 60 roku życia.

Czytaj również: Powrót wesel! Znamy datę.

Będzie można korzystać z kąpielisk, boisk do gry czy pływalni, ale pod warunkami, które ograniczą kontakt z osobami trzecimi.

Źródło: money.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *