KORONAWIRUS JUŻ JEST W EKSTRAKLASIE!

Jest pierwszy przypadek zakażenia koronawirusa w PKO Ekstraklasie. Zarażony został jeden z piłkarzy Wisły Płock, w wyniku czego Nafciarze odwołali obóz przygotowawczy w Grodzisku Wielkopolskim.

Po zakończeniu okresu urlopowego klub własnej inicjatywy sfinansował badania wymazowe dla wszystkich zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego. Wynik jednego okazał się pozytywny, jednak klub nie informuje o nazwisku zawodnika. Jak nieoficjalnie wiadomo, drużynę czeka tygodniowa kwarantanna, po czym nastąpią ponowne testy wymazowe.

Po konsultacjach z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Płocku oraz komisją medyczną PZPN nie będą prowadzone treningi grupowe pierwszego zespołu. Wyniki pozostałych członków drużyny są negatywne.

Odwołano już zaplanowany na sobotę wyjazd na obóz przygotowawczy do Grodziska Wielkopolskiego. Wszystkie osoby pozostające w kontakcie z zawodnikiem pozostaną w izolacji.

Czytaj więcej: WYSADZĄ POLSKI MOST, A MY ZA TO ZAPŁACIMY

W najbliższych dniach przebadana zostanie cała grupa. Po otrzymaniu wyników będą podejmowane kolejne kroki zgodne z zaleceniami PSSE w Płocku oraz komisją medyczną PZPN.

Źródło: Przegląd Sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *