Koronawirus na kolejnym weselu! Zakażeni radna i urzędnik.

Troje mieszkańców powiatu sejneńskiego (Podlaskie) zaraziło się koronawirusem na weselu w miejscowości Giby. Zakaziła się między innymi radna gminy Giby oraz urzędnik powiatowy.

Wesele odbyło się 6 czerwca w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Gibach (woj. podlaskie), a udział w nim wzięło ponad 100 osób.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Edpidemiologiczna w Sejnach potwierdziła w niedzielę informację o trzech chorych w tym powiecie. Są to pierwsze przypadki zachorowania na koronawirusa w tym regionie.

Starosta sejneński Maciej Plesiewicz poinformował na stronie internetowej urzędu, że w związku z objęciem kwarantanną wszystkich pracowników, Starostwo Powiatowe w Sejnach od poniedziałku jest nieczynne.

Kwarantanna objęto kilku pracowników Urzędu Gminy w Gibach, ponieważ 10 czerwca na sesji rady gminy obecna była zakażona koronawirusem radna tej gminy.

Na sesji było wówczas 13 radnych, kilku urzędników, sołtysi oraz przedstawiciele policji, straży granicznej i starostwa powiatowego w Sejnach.

Czytaj również: Znany muzyk oskarża Andrzeja Dudę i zapowiada proces!

Jak poinformował TVN24 wójt gminy Giby Robert Bagiński, od poniedziałku pozostali urzędnicy będą pracowali, ale urząd nie będzie dostępny dla mieszkańców. Wójt również jest na kwarantannie.

Źródło: tvn24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *