Koronawirus na UMCS, zakażona studentka!

Zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u jednej ze studentek Wydziału Politologii i Dziennikarstwa.

W piątek wieczorem dostaliśmy wiadomość od czytelnika Expressu Lubelskiego, który twierdzi, że na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa zostało stwierdzone zakażenie koronawirusem.

-Jest pierwszy przypadek na uczelni – mówi student – Teraz dzwonią do nas z UMCS-u i każą się obserwować.

O potwierdzenie tej informacji poprosiliśmy Rzecznika Prasowego UMCS:

-Służby uniwersytetu po dzisiejszym otrzymaniu informacji o stwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednej z osób studiujących na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa, niezależnie od działań podejmowanych przez sanepid, rozpoczęły wewnętrzną procedurę przeprowadzania wywiadów środowiskowych i ustalania kręgu osób, które mogły mieć bezpośredni kontakt z osobą chorą – tłumaczy Rzecznik Prasowy UMCS, Aneta Adamska -W dalszej kolejności pracownicy i studenci są informowani o zaistniałej sytuacji z zaleceniem samoobserwacji (samoocena stanu zdrowia) i natychmiastowego udania się do lekarza w przypadku pojawienia się niepokojących objawów – dodaje.

Aneta Adamska zauważa, że została wdrożona specjalna procedura przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa:

-Na naszej uczelni została wdrożona obszerna procedura przeciwdziałania rozprzestrzeniania się wirusa Sars-cov-2, w związku z czym sprawnie podjęto ww. czynności w celu zapewnienia bezpieczeństwa członkom społeczności uniwersyteckiej – niezależnie od działań prowadzonych przez sanepid, który podejmuje stosowne decyzje m.in. odnośnie skierowania na kwarantannę.

Czytaj więcej: Oświadczenie dotyczące COVID-19 na uczelni!

O to, jak ta procedura wygląda w praktyce, zapytaliśmy studenta:

-Ja wiem tylko tyle, że dzwonili do całej grupy i kazali siedzieć w domu przez 10 dni. Przynajmniej zadzwonili. Z sanepidu to pewnie w ogóle się nie odezwą – kwituje krótko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *