Koronawirus w klasztorze

Dwa klasztory zostały zamknięte z powodu stwierdzenia zakażeń.

Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych i klasztor Sióstr Franciszkanek Służebniczek Krzyża w Warszawie zostały zamknięte z powodu koronawirusa- poinformowały obydwie wspólnoty zakonne. Msze św. z kościoła św. Marcina przy Piwnej będą transmitowane przez radio internetowe.

W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej zakonu – siostry karmelitanki bose na stołecznej Woli napisały o stwierdzeniu w ich wspólnocie zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

„Wszystkie na szczęście przechodzimy go łagodnie. W związku z tym, przez najbliższe, co najmniej dwa tygodnie Klasztor i Kaplica będą zamknięte dla osób z zewnątrz” – napisały mniszki. Zapewniły jednocześnie wszystkich o swojej modlitwie. „Pan Bóg dał nam okazję do dodatkowej małej ofiary akurat w trakcie nowenny w intencji obrony życia” – zwróciły uwagę. Poprosiły również wszystkich o modlitwę w swojej intencji.

Z powodu zakażenia zamknięty został również 16 października kościół św. Marcina przy Piwnej na Starym Mieście w Warszawie i klasztor Sióstr Franciszkanek Służebniczek Krzyża.

Czytaj więcej: Koronawirus na UMCS, zakażona studentka!

„W chwili obecnej wszyscy mieszkańcy pozostają w samoizolacji” – poinformowały siostry na swoich profilach w mediach społecznościowych. Poleciły się jednocześnie modlitwom wiernych.

Źródło: Onet Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *