Koronawirus w oku! Uważaj!

Kobieta z Wuhan była ozdrowieńcem. Po dwóch miesiącach znowu jednak wykryto u niej koronawirusa. Przetrwał w oku.

Naukowcy znaleźli koronawirusa u wyzdrowiałej kobiety. 64-letnia mieszkanka Wuhan wyzdrowiała z COVID-19 dwa miesiące wcześniej. Białka wirusa zdołały jednak przetrwać w jej… oczach.

Po wyjściu ze szpitala 64-latka skarżyła się na pieczenie i ból oczu. Zbierały się w nich duże ilości ropy. W marcu kobieta przeszła operację, podczas której lekarze potwierdzili, że białka koronawirusa przetrwały w jej oczach.

Na początku roku mieszkanka Wuhan miała suchy kaszel i biegunkę. Pod koniec stycznia trafiła do szpitala. Lekarze znowu zdiagnozowali u niej koronawirusa.

18 lutego kobieta uzyskała negatywny wynik testu na obecność COVID-19 i wyszła ze szpitala. Trzy dni później zaczęła czuć w oczach silny ból oraz doświadczyła utraty ostrości widzenia.

Lekarze odkryli, że to ostry atak jaskry. Choroba ta pojawia się, gdy ciśnienie w oku jest zbyt duże. 14 marca zdecydowano o operacyjnym usunięciu jaskry. 10 kwietnia, kobieta wróciła do szpitala. Ponownie miała zbyt wysokie ciśnienie w oczach. Tym razem lekarze, oprócz usunięcia jaskry, pobrali od kobiety próbki krwi i tkanek ocznych.

W badaniach wyszło, że na tęczówce i spojówce oczu kobiety znajdowały się białka koronawirusa. Lekarze potwierdzili diagnozę naukowców. Planowane są dalsze badania podobnych infekcji, aby lepiej zrozumieć ich przebieg.

Czytaj więcej: Koronawirus u nauczycielki! Ponad 500 osób w kwarantannie!

-Na podstawie tych wyników należy stwierdzić, że oprócz płuc oko jest również jednym z docelowych narządów infekcji wirusowej – napisali naukowcy.

Źródło: o2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *