Krytyczna sytuacja w Mediolanie!

Sytuacja w Mediolanie jest krytyczna w wyniku wzrostu liczby zakażeń koronawirusem, jest mało czasu, by odwrócić tendencję – stwierdził specjalista chorób zakaźnych profesor Massimo Galli ze szpitala w tym mieście. Według niego trzeba działać natychmiast.

-Presja na szpitale rośnie szybko i trzeba bardzo uważać. Sytuacja w Mediolanie jest krytyczna. Mamy mało czasu, by interweniować i odwrócić tendencję – powiedział cytowany przez Ansę włoski lekarz zatrudniony na oddziale chorób zakaźnych.

Ekspert ze szpitala Sacco w stolicy Lombardii ocenił, że zostało 15 dni, by wprowadzić w życie wszystkie niezbędne kroki w ramach walki z silnym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. To trzeba zrobić natychmiast – dodał.

Profesor Galli wyraził zdanie, że należy rozważyć powrót do pracy zdalnej na dużą skalę, a także częściowe przywrócenie nauki online w szkołach średnich.

Według niego zwłaszcza w Mediolanie sytuacja epidemiologiczna jest niepokojąca.

-W minionych miesiącach wielu mediolańczyków podróżowało, niektórzy się zakazili, a teraz wirus krąży w mieście. Powtarzam: trzeba bardzo uważać i szybko działać – zaznaczył.

Czytaj więcej: Wróci nauka zdalna w szkołach i na uczelniach!

We wtorek we Włoszech potwierdzono rekordowo wysoką liczbę nowych zakażeń koronawirusem w ostatnich miesiącach: ok. 5900.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *