Ksiądz zapłaci 10 tys. zł kary za odprawienie mszy dla prawie 60 osób

Karę w wysokości 10 tysięcy złotych poniesie ksiądz, który w Niedzielę Palmową odprawiał mszę świętą dla prawie 60 osób. Zdarzenie miało miejsce w Sromowcach Wyżnych na terenie województwa małopolskiego.

Opisywane zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę. Policja otrzymała donos, że na terenie parafii w Sromowcach Wyżnych łamany jest zakaz uczestniczenia w liturgii maksymalnie pięciu osób.

Asp. Dorota Garbacz z policji w Nowym Targu poinformowała, że w kościele przebywało blisko 60 osób. „W Niedzielę Palmową otrzymaliśmy zgłoszenie, że podczas mszy w kościele w Sromowcach Wyżnych jest więcej niż dopuszczalne pięć osób. Po przyjeździe policji okazało się, że w świątyni jest prawie 60 osób. Policjanci po rozmowie z księdzem przypomnieli zasady, które obowiązują w związku z epidemią” – powiedziała.

Czytaj także: Dżihadyści wypowiedzieli wojnę? Będą ubogacać Zachód przy użyciu koronawirusa

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu, do którego została skierowana sprawa, wyznaczył karę w wysokości 10 tysięcy złotych. Garbacz poinformowała, że winnym całego zajścia jest ksiądz i tylko on został ukarany. Osoby, które przebywały w kościele nie otrzymają żadnej kary.

Źródło: Polsat News

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *