Książę Harry oskarżony o finansowe przekręty!

Książę Harry i książę William zostali oskarżeni o niewłaściwe wykorzystanie pieniędzy z ich organizacji charytatywnych. Takie zarzuty usłyszała fundacja Meghan i Harry’ego, Sussex Foudnation, jak i organizacja księżnej Kate i księcia Williama, The Royal Foundation. Całą sprawę zgłosiła do komisji antymonarchiczna grupa Republic.

Wnuczkowie królowej Elżbiety II prawdopodobnie nadużyli ponad 300 tys. dolarów.

Częste zmiany właścicieli fundacji skłoniły komisję do sprawdzenia sytuacji finansowej organizacji.

Newsweek podaje, że głównym powodem był fakt, że odbył się transfer między fundacjami. Według grupy Republic, The Royal Foundation miała przekazać 145 000 funtów (ok. 183 000 dolarów) fundacji Sussex Foundation i 144 901 funtów (183 057 dolarów) organizacji Travalyst, której Harry jest patronem.

Czytaj również: Owsiak nie zaprosi Dudy!

Według ustaleń portalu Just Jared, po usłyszanych zarzutach głos zabrał sam rzecznik prasowy księcia Harry’ego:

Książę Sussex zawsze był i nadal jest głęboko zaangażowany w swoją działalność charytatywną. Na tym skupia się jego życie, a jego oddanie dobroczynności leży u podstaw zasad, którymi się kieruje – czytamy w oświadczeniu. Jest to zniesławiające i obraźliwe dla wszystkich wybitnych organizacji i osób, z którymi współpracował. Travalyst (założony przez Sussex Royal) jest organizacją non-profit, od której książę nie otrzymuje żadnych zysków handlowych ani finansowych, tak jak ma to miejsce w przypadku wszystkich jego zobowiązań charytatywnych. Książę nigdy nie miał osobistych interesów w swojej działalności charytatywnej – mówił.

Źródło: msn.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *