Kto nowym Ministrem Spraw Zagranicznych, Ministrem Finansów? Znamy nazwiska

Będzie rekonstrukcja rządu. Wiemy jakie nazwiska leżą na stole!

-Oczywiście, toczą się rozmowy zarówno na temat umowy koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy, jak i rekonstrukcji rządu – potwierdza Wprezes Porozumienia Jarosław Gowin.

Dodał również, że w tej chwili priorytetem dla koalicji rządzącej są prace programowe. Te mają być intensywnie prowadzone przez najbliższe tygodnie. – Najpierw program, potem struktura rządu, a na końcu kwestie personalne – mówi nam były wicepremier.

W środę doszło do spotkania na szczycie koalicji. Do rozmów z prezesem Jarosławem Kaczyńskim – liderem Zjednoczonej Prawicy – usiedli szefowie Porozumienia i Solidarnej Polski, czyli Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro (premier Mateusz Morawiecki spotkał się z prezesem PiS osobno).

Były wicepremier i minister nauki potwierdza: – To prawda, spotkaliśmy się w tym gronie. Nie rozmawialiśmy jednak o sprawach personalnych – mówi Jarosław Gowin.

Jarosław Kaczyński powiedział w wywiadzie dla Programu Pierwszego Polskiego Radia, że do rekonstrukcji rządu dojdzie po wakacjach. Lider PiS zadeklarował jednocześnie, że na stanowisku na pewno pozostanie premier Mateusz Morawiecki. O innych zmianach prezes nie mówił.

-Oczywiście, toczą się rozmowy zarówno na temat umowy koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy, jak i rekonstrukcji rządu – potwierdza prezes Porozumienia Jarosław Gowin.

Ministrem finansów przestanie być Tadeusz Kościński, który ma rozpocząć pracę w jednej z instytucji zagranicznych (w tym kontekście mówi się o Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju). – Problem w tym, że nie ma jeszcze następcy Kościńskiego. Poszukiwania trwają, nikt nie pali się do wzięcia tego resortu – twierdzą informatorzy.

Odejdzie także szef MSZ Jacek Czaputowicz. – To jest dobry moment na zmianę na czele naszej dyplomacji – przyznaje w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

Czytaj więcej: UDAJE PSA! ZARABIA SETKI TYSIĘCY!

Jarosław Gowin pytany o to, kto mógłby zastąpić obecnego szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Gowin wymienił z nazwiska m.in. szefa gabinetu prezydenta Krzysztofa Szczerskiego oraz ministra ds. europejskich Konrada Szymańskiego. Tego drugiego szczególnie ceni sobie Prezes PiS Jarosław Kaczyński

Źródło: Wiadomości.wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *