Kupił ciągnik w internecie. Stracił 41 tysięcy złotych!

Na kwotę 41 tys. zł zrobił przelew bankowy 47-latek, który postanowił kupić widziany tylko za pośrednictwem Internetu ciągnik rolniczy. Traktor wystawiony był do sprzedaży na jednym z portali internetowych

Pod koniec ubiegłego tygodnia do Komendy Powiatowej Policji w Rykach zgłosił się 47-letni mieszkaniec powiatu ryckiego, który powiadomił policję o tym, że został oszukany podczas zakupu ciągnika rolniczego na portalu internetowym.

W połowie kwietnia zainteresował się ogłoszeniem sprzedaży ciągnika rolniczego w atrakcyjnej cenie. Mężczyzna po rozmowie ze sprzedającym postanowił kupić maszynę i na podane przez niego konto wpłacił całą wartość ciągnika. Do tego doszły koszty transportu z Holandii. Łącznie kwota ta wynosiła 41 000 zł. 

Niestety po wpłacie gotówki kontakt ze sprzedającym się urwał. Zakupiony sprzęt rolniczy nigdy nie dotarł do pokrzywdzonego.

Sprawę wyjaśnią policjanci ryckiej komendy, którzy  apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas robienia zakupów za pośrednictwem Internetu.

Czytaj również: Doprowadził do zderzenia i dachował na S17!

Kodeks karny za oszustwo  przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *