KWARANTANNA DLA OSÓB ZZA GRANICY?!

Liczba zakażeń rośnie w zastraszającym tempie. Łukasz Szumowski wraca z urlopu, a rząd rozważa podniesienie kar za brak maseczek, bardziej rygorystyczne kontrole i kwarantannę graniczną dla wszystkich.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało wczorajo 615 nowych zakażeniach koronawirusem. Najwięcej nowych przypadków było w województwach śląskim – 160 i małopolskim – 133. Zmarło kolejne 15 osób.

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia apeluje: Niech ten wynik będzie dla nas sygnałem, co może się stać, jeśli nadal nie będziemy nosić maseczek.

Andrusiewicz nie wyklucza też „cofnięcia się o krok, jeśli chodzi o ograniczenia”. – Być może zostaną, podobnie jak w innych państwach, podniesione mandaty za brak maseczek. Będziemy zastanawiać się, czy nie wprowadzić bardziej ścisłej kontroli, czy osoba pytana przez policję nie będzie musiała mieć potwierdzenia, że nie musi nosić maseczki.

Premier Mateusz Morawiecki nie wykluczył dzisiaj powrotu do kwarantanny dla osób, które przyjeżdżają do Polski lub dla Polaków, którzy do kraju wracają.

Czytaj więcej: DRUGA FALA KORONAWIRUSA WŁAŚNIE SIĘ ZACZĘŁA!!!

W województwie lubelskim w czwartek potwierdzono jedenaście nowych zakażeń. Cztery dotyczą powiatu puławskiego (ognisko w muzeum na Zamku w Janowcu), kolejne dwa opolskiego (pracownicy sezonowi w gospodarstwie rolnym). Wynik pozytywny testu miała też kolejna osoba związana z ogniskiem w zakonie sióstr obliczanek w Lublinie. Pozostałe zakażenia: kolejny uczestnik spotkania rodzinnego w powiecie chełmskim, policjant z komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim, osoba związana z łukowskim zakładem rehabilitacji. Sanepid jeszcze ustala źródło zachorowania przypadku z powiatu janowskiego.

Źródło: Dziennik Wschodni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *