Leszczyna: Minister Szumowski to oszust!

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Izabela Leszczyna nazwała ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego „oszustem”.

Przedstawiciela Koalicji Obywatelskiej Izabela Leszczyna oraz wiceminister Marcin Horała pojawili się 16 lipca w programie „Kropka nad I” emitowanym na antenie TVN24. Wypowiadali się m.in. na temat wyborów prezydenckich 2020.

– Jeżeli mówimy o równości wyborów, to jest rzecz bezprecedensowa, żeby jedna formacja mogła wystawić kandydata na prezydenta, po czym, jak się nie sprawdził, wymienić go na innego – powiedział Horała.

– Wybory muszą być uczciwe, a uczciwe wybory w demokratycznym państwie prawa to takie, które zapewniają równość kandydatów, a nie było równości w czasie kampanii i w czasie głosowania, to nawet nie wymaga dowodzenia – stwierdziła.

 Leszczyna oznajmiła, że „ukrywa on oszustwa najwyższych urzędników państwowych”. Wymieniła szefa NIK Mariana Banasia czy powiązaną z Jarosławem Kaczyńskim spółkę Srebrna.

– Jeśli ministrowie są oszustami, to redaktorzy mają obowiązek o tym mówić – powiedziała.

Po chwili konkretnie wskazała kogo ma na myśli.

– Minister Szumowski zarobi na tym pozwie albo jakaś instytucja charytatywna. Oszukał nas wielokrotnie, nie tylko wyłudzając od NCBiR [pieniądze – przyp. red.] w sposób niezgodny z prawem, czego służby też nie dopilnowały – oznajmiła.

Czytaj również: Były rzecznik PiS twierdzi, że „Trzaskowski uratował Platformę Obywatelską”!

– Na pewno zapoznam się najpierw z wypowiedzią, bo nie oglądam TVN-u, a potem podejmę odpowiednie kroki prawne – zapowiedział Łukasz Szumowski.

Źródło: msn.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *