LGBT+ triumfuje w USA! Koniec dyskryminacji!

Amerykański Sąd Najwyższy zakazał dyskryminacji ze względu na orientację seksualną lub transpłciowość w miejscach pracy. 

To naprawdę ogromna zmiana dla wielu osób.  

Najważniejszy zapis sformułowany przez sędziego Neila M. Gorsucha brzmi: „Pracodawca, który zwalnia osobę tylko ze względu na bycie homoseksualnym lub transpłciowym sprzeciwia się prawu”.

Przed zapisem w ponad połowie z 50 stanów pracodawca mógł zwolnić pracownika ze względu na jego orientację seksualną. Jak donosi TheNewYorkTimes.com w ciągu ostatnich pięciu lat,, pomimo obowiązującej równości małżeńskiej, ktoś mógł stracić pracę właśnie dlatego, że zawarł jednopłciowy związek małżeński.

W opinii wydanej w poniedziałek przez Sąd Najwyższy czytamy: „Nie jest możliwa dyskryminacja osoby ze względu na bycie homoseksualnym lub transpłciowym bez dyskryminowania tej jednostki z powodu płci”.

Krytycy podjętej decyzji – sędziowie Clarence Thomas i Samuel Alito – podnosili, że w związku z taką interpretacją błędne użycie zaimka osobowego wobec osoby transpłciowej może być postrzegane jako dyskryminacja oraz sugerowali, że opinia otwiera dyskusję na temat dyskryminacji w szatniach, toaletach i innych miejscach, gdzie wprowadzony jest podział na płeć – podaje noizz.pl

Czytaj również: Zmowa Dudy i Trzaskowskiego? Boją się debaty z kontrkandydatami

Odpowiedź sędziego Gorsucha w dużej mierze kończy te spekulacje – zaznaczył, że kwestia łazienek, szatni i związanych z nimi polityk w różnych miejscach nie jest do rozstrzygnięcia na tej rozprawie.

Źródło: noizz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *