LOCK DOWN W NIEMCZECH!

Odnotowano znaczący wzrost zachorowań na Koronawirusa. Czy rząd Niemiec wprowadzi nowe obostrzenia, aby zahamować II falę koronawirusa?

Niemcy rozważają wprowadzenie dodatkowych ograniczeń, aby uniknąć drugiej fali koronawirusa. Już zajmują się tym lokalne władze, które będą mogły np. wprowadzić nakaz noszenia maseczek lub zakaz przemieszczania się.

Minister Helge Braun, powiedział, że ​​rozważane jest zamknięcie niektórych obszarów kraju. Głównie tych, w których ostatnio zaobserwowano znaczny wzrost liczny zakażeń.

-Nasze środki są odpowiednie, aby zapobiec drugiej wielkiej fali. Ale to wymaga od nas zachowania dyscypliny, ostrożności w naszych działaniach i zachowania szacunku. Środki ograniczające, szczególnie w zakresie spędzania czasu wolnego, są bardzo, bardzo skuteczne. […] To logiczne i konieczne aby ograniczyć również podróże w obszarach szczególnie dotkniętych tym problemem – powiedział Braun w wywiadzie dla The Associated Press.

Braun nie wyjaśnił, jak dokładnie miałyby wyglądać lokalne ograniczenia i czy zaangażowano by w nie policję. Niemcy w ostatnim czasie zaobserwowali nagły wzrost liczny zakażonych. W kraju pojawiło się kilka nowych ognisk koronawirusa, gdzie odnotowywano nawet po kilkaset nowych przypadków.

Czytaj więcej: Koronawirus w Lublinie! Zarażone siostry zakonne!

Łącznie w Niemczech jest 200 tys. potwierdzonych przypadków i ponad 9 tys. zgonów. Zdaniem Brauna, dystans społeczny oraz noszenie masek w sklepach i w komunikacji miejskiej prawdopodobnie pozostaną obowiązkowe w nadchodzących miesiącach.

Źródło: O2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *