Lublin Business Run – dołącz do akcji „Pomagam Bardziej”!

6 września po raz czwarty odbędzie się największy charytatywny bieg biznesowy Lublin Business Run, którego celem jest pomoc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

Zakończyliśmy zapisy do tegorocznej edycji. W sumie zgłosiło się 19200 biegaczy zarówno z naszego kraju, jak również innych państw, m.in.: Holandii, Słowacji, Indii i USA. Ten bieg będzie wyjątkowy pod wieloma względami, ale nasz cel pozostaje niezmiennie ten sam – ponownie zjednoczymy się w słusznej sprawie, aby pomóc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu i zmienić ich życie na lepsze. – podkreśla Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run, organizator biegu.

Wszyscy ci, którzy nie zdążyli zapisać się na bieg, ale chciałyby dodatkowo wesprzeć beneficjentów, mogą to zrobić w ramach akcji „Pomagam Bardziej”.

W tym celu na stronie internetowejhttps://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/20/teams  wystarczy wybrać drużynę i za jej pośrednictwem wpłacić środki, które zostaną przekazane na zakup protez, wsparcie rehabilitacyjne oraz psychologiczne osób po amputacjach.

Na drużyny, które zgromadzą na swoim koncie największe kwoty, czekają Żółte Koszulki Lidera, które w tym roku specjalnie na potrzeby biegu zaprojektowała łódzka firma Pan Tu Nie Stał.

Wsparcie w ramach Poland Business Run trafi do osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Znani są już beneficjenci.

Lubelski bieg jest częścią ogólnopolskiej akcji Poland Business Run, największej charytatywnej sztafety, która co roku odbywa się w największych miastach Polski i angażuje tysiące osób – biegaczy, wolontariuszy i ambasadorów.

W poprzedniej edycji w 10 miastach wzięła udział rekordowa ilość 27 383 osób. W sumie zebrano niemal 2 mln 314 tys. złotych, które zostały przeznaczone m.in. na zakup protez oraz sfinansowanie rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

Czytaj również: Test Coopera w Lublinie – sprawdź się!

Z uwagi na panujące warunki i w trosce o bezpieczeństwo uczestników tegoroczna edycja biegu odbędzie się w nowej formule, tzn., że wymagany dystans, czyli 4 km uczestnicy mogą pokonać w wybranej przez siebie lokalizacji w dowolnym miejscu w Polsce lub na świecie.

Źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *