Lublin.Policjanci uratowali 24-latka przed samobójstwem!

Szybka reakcja i profesjonalne działanie policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie uchroniły desperata przed popełnieniem samobójstwa. Dzięki umiejętnie przeprowadzonej przez policjantów rozmowie nie doszło do tragedii i 23-latek został odnaleziony.

Wczoraj wieczorem po godz. 21:00 na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że jego syn wyjechał z domu autem i poinformował o zamiarze popełnienia samobójstwa.

Dyżurny natychmiast skierował policjantów na miejsce. Jako pierwsi dojechali funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie i kiedy rozmawiali ze zgłaszającym na jego komórkę ponownie zadzwonił syn.

Zrozpaczony ojciec przekazał telefon policjantom, którzy bardzo umiejętnie podjęli rozmowę z mężczyzną i po kliku minutach desperat zgodził się wrócić do miejsca zamieszkania. 23-latek oświadczył, że chciał popełnić samobójstwo, a w aucie miał do tego przygotowany sznur. Mężczyzna był trzeźwy.

Na miejsce została wezwana załoga karetki pogotowia. W asyście policjantów młody mieszkaniec Lublina został przewieziony do szpitala.

Czytaj również: Oskarżał Tomasza Komendę – teraz sam odpowie przed sądem!

Zapewne gdyby nie właściwa i szybka reakcja policjantów niewątpliwie mogłoby dojść do tragedii.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *