Lublin – rusza AKCJA FUTRO!

Warsztaty Kultury w Lublinie, organizator Nocy Kultury, ogłaszają zbiórkę palt, które posłużą do zbudowania instalacji artystycznej na jesienną, zapewne nieco chłodniejszą niż ta czerwcowa Noc Kultury (9-11 października 2020).

– Z uwagi na to, że Noc Kultury przesunęła się z lata na jesień, potrzebujemy do stworzenia instalacji artystycznej dużej ilości kapot, płaszczy i futer. Być może są mieszkańcy Lublina, którzy znajdą w swoich szafach ubrania, które są już démodé, a mole rozpoczęły w nich ucztę? – występuje z prośbą do mieszkańców Lublina Jarosław Koziara, autor przyszłej instalacji artystycznej na Noc Kultury.

Jarosław Koziara od wielu lat zachwyca uczestników Nocy Kultury swoimi imponującymi instalacjami. Spośród nich w pamięci zdecydowanie zostaną nam Potrójny font, który pojawił się podczas Nocy Kultury 2019 na ul. Olejnej, BA! LONY z maleńkimi podróżnikami z ul. Grodzkiej z 2017 roku czy Świeciuchy, które królowały nad ul. Żmigród w 2015 roku. Jeśli chodzi o tę ostatnią instalację, artysta podobnie jak teraz, wykorzystał do jej stworzenia ubrania.

Zależy nam, aby jak najwięcej osób przekazało nam swoje stare płaszcze i futra, ale nie te współczesne, tylko bardziej retro „z szafy babci”. Jeśli wszystko wyjdzie zgodnie z planem, instalację będzie można podziwiać między 9 a 11 października na Starym Mieście w Lublinie – dodaje Wawiórka-Kamieniecka, dyrektor Nocy Kultury.

Jak przekazać futra organizatorom festiwalu?

Kiedy:
 od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 17.00. Prowadzimy zbiórkę do 15 września.
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – sekretariat w pokoju 104 na I piętrze 

14. Noc Kultury w Lublinie odbędzie się w dniach 9-11 października 2020 roku. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Czytaj również: Wielkie otwarcie klubu plażowego pod Lublinem!

Organizatorem festiwalu są Warsztaty Kultury w Lublinie. Projekt realizowany przy wsparciu Miasta Lublin.

Źródło: Materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *