Lublin – Spektakl Rytuał Przodków. Galeria zdjęć!

4 lipca odbyły się dwa spektakle Teatru Imperialnego. Organizatorem wydarzenia była ACK UMCS Chatka Żaka.

Rytuał to próba adaptacji jednego z najstarszych i najbardziej tajemniczych obrzędów naszej zapomnianej dziś, słowiańskiej kultury – Dziadów.

„Scena – miejsce święte dla aktorów, na czas widowiska staje się miejscem rytuału, pełnym ceremonialnych przedmiotów, jedzenia i napojów potrzebnych, aby uczta między żywymi i umarłymi mogła się odbyć. Najważniejsze w całym obrzędzie jest światło świec, które jak latarnia morska dla dusz, wskazuje drogę podróżnikom z zaświatów do miejsca spotkania. W tym widowisku aktorzy stają się guślarzami dziadów, każdy z nich jest medium, które udostępnia swoje ciało i głos, aby dać przemówić duchom zmarłych. A może jest odwrotnie? Może to historie zmarłych, dają powód żywym do mówienia?” – piszą organizatorzy wydarzenia na Facebooku.

Spektakl stworzyli: Ekaterina Sharapova, Przemysław Mrowiński, Tomasz Tyczyński, Bartosz Kumor, Krystian Basiński, Joanna Jakubczak, Justyna Sadczuk, Weronika Superson, Anna Mou Burzak, Karolina Kaszlikowska, Daniel Grabowski, Kamil Żarek, Milena Mnich, Klaudia Klauzińska, Aleksandra Klimek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *