Makabra. Mężczyzna odciął drugiemu głowę

Policja postrzeliła mężczyznę, który odciął drugiemu głowę. Do zdarzenia doszło niedaleko Paryża, który został „ukarany” za obrazę Allaha.

O sprawie informuje m.in. Reuters. Do ataku doszło w miejscowości Conflans-Sainte-Honorine, która jest oddalona od Paryża o około 30 kilometrów.

Sprawca odciął mężczyźnie głowę nożem kuchennym. Według policyjnych źródeł Reutera jeden ze świadków zdarzenia miał słyszeć, że napastnik krzyczał „Allah Akbar”. Z kolei portal dailymail.co.uk podaje, że zabójca miał mieć na sobie kamizelkę wybuchową.

Interweniowała policja, która śmiertelnie postrzeliła mężczyznę po pościgu. Francuskie media podają, że sprawca był agresywny, nie chciał współpracować z funkcjonariuszami, ani odłożyć broni.

Teraz prokuratura antyterrorystyczna będzie badać okoliczności zdarzenia pod kątem „zabójstwa w związku z działaniem terrorystycznym”. Nieoficjalnie spływają informacje, że ofiarą był nauczyciel jednej z pobliskich szkół. Rzekomo miał pokazać na lekcji karykatury Mahometa.

Czytaj więcej: Lekarka POZ: Pacjenci czekają ponad tydzień na wymaz

Został już stworzony specjalny sztab kryzysowy w ministerstwie spraw wewnętrznych. Ma w nim uczestniczyć prezydent Emmanuel Macron, który wraca z podróży zagranicznej do Francji.

Źródło: Onet Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *