Maska podczas seksu? Znany lekarz odpowiada.

– Unikaj całowania i zakładaj maskę podczas seksu, aby uchronić się przed zakażeniem koronawirusem – zaleca dr Theresa Tam, kanadyjska urzędnik ds. zdrowia publicznego. Lekarka stwierdza, że aktywność seksualna o najniższym ryzyku podczas epidemii, to taka z udziałem wyłącznie samego siebie – dodała

Dr Theresa Tam przyznała w wydanym w środę oświadczeniu, że istnieje bardzo mała szansa na zakażenie koronawirusem poprzez nasienie lub płyn pochwowy, ale „aktywność seksualna z nowym partnerem zwiększa ryzyko zarażenia się wirusem, zwłaszcza podczas całowania”.

– Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zminimalizować ryzyko zarażenia się i rozprzestrzeniania wirusa – powiedział dr Tam instruując, jak zabezpieczyć się przy czynnościach, które wymagają fizycznej bliskości.

Podczas uprawiania seksu urzędniczka ds. zdrowia publicznego radziła unikać całowania i bliskości twarzą w twarz, nosić maskę zakrywającą usta i nos oraz monitorować siebie i partnera – pod względem możliwości wystąpienia chorób przenoszonych drogą płciową. 

– Najniższe ryzyko związane z aktywnością seksualną podczas COVID-19 jest wówczas, gdy dotyczy udziału wyłącznie samego siebie – dodała. 

Lekarka przypomniał również Kanadyjczykom, aby używali prezerwatywy oraz ograniczali spożywanie alkoholu, co powinno mieć wpływ na podejmowanie rozsądnych decyzji.

– Podejmując środki ostrożności i zachowując świadomość ryzyka, Kanadyjczycy mogą znaleźć sposoby na cieszenie się fizyczną bliskością, jednocześnie przyczynić się do tego, by postęp, jaki został poczyniony w zwalczaniu COVID-19”, nie został zaprzepaszczony – mówiła dr Tam, która przypominała, że „zdrowie seksualne jest ważną częścią naszego ogólnego stanu zdrowia”. 

Czytaj więcej: Majtki zamiast maski? Dla Pani Agaty to nie problem!

Theresa Tam jest kanadyjskim lekarzem z doświadczeniem w zakresie szczepień, chorób zakaźnych oraz globalnego bezpieczeństwa zdrowotnego. Od 2017 r. pełni funkcję trzeciego naczelnego urzędnika ds. zdrowia publicznego w Kanadzie.

W Kanadzie odnotowano dotychczas 129 425 przypadków COVID-19, w tym 9132 zgonów. W ciągu ostatniego tygodnia zgłaszano średnio ponad 490 nowych przypadków dziennie. 

Źródło: polsatnews.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *