Miałeś kontakt z Czarnkiem! Uważaj czeka Cię kwarantanna!

Koronawirus wykryty u Przemysława Czarnka spowodował opóźnienie zaprzysiężenia rządu. Decyzją Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Lublinie wszyscy, którzy mieli kontakt z Czarnkiem od zeszłego poniedziałku, idą na kwarantannę.

Dzisiaj O godzinie w Pałacu Prezydenckim miała się odbyć uroczystość zaprzysiężenia nowego rządu. Andrzej Duda miał odebrać ślubowania od nowych jego członków. Te plany pokrzyżowały informacje o koronawirusie u jednego z przyszłych ministrów. Zakażony jest Przemysław Czarnek, który został wybrany na nowego ministra edukacji i nauki.

„Wszyscy, którzy mieli kontakt z Czarnkiem od zeszłego poniedziałku, idą na kwarantannę” – To decyzja Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Lublinie.

„Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublinie informuje, że osoby, które miały bezpośredni kontakt z panem prof. Przemysławem Czarnkiem w okresie od piątku 2.10 do poniedziałku 5.10.2020 r., zostaną objęte kwarantanną” – napisano.

W poniedziałek przed południem Przemysław Czarnek poinformował o tym, że stwierdzono u niego koronawirusa. „Udałem się rano na badania w związku z bólem głowy, nie chcąc narażać Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych uczestników dzisiejszych wydarzeń. Czuję się dobrze” – oświadczył na Twitterze.

Po godzinie 12 pojawił się komunikat ze strony rządu, w którym poinformowano, że „prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne”. Rzecznik rządu Piotr Mueller powiadomił, że premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o przełożenie uroczystości.

„Osoby, które miały bliski kontakt z zarażonym będą realizowały obowiązki wynikające z przepisów. Z tego powodu premier zwrócił się do prezydenta o zamianę terminu zaprzysiężenia” – dodał rzecznik rządu.

Czytaj więcej: Rekord zakażeń w Wielkiej Brytanii!!!

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, zaprzysiężenie może zostać przesunięte aż o dwa tygodnie.

Źródło: Wp Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *