Minister Zdrowia Łukasz Szumowski do dymisji?!

Według sondażu ponad 40 procent Polaków chce, aby Łukasz Szumowski zaprzestał sprawowania urzędu Ministra Zdrowia.

Sondaż SW Research został przeprowadzony na zlecenie „Rzeczpospolitej”. Uczestniczy sondażu usłyszeli pytanie: Czy Pani/Pana zdaniem minister zdrowia Łukasz Szumowski powinien zostać odwołany ze stanowiska w związku z stawianymi mu przez opozycję zarzutami?

„Tak” na to pytanie odpowiedziało 40,1 procent respondentów. Przeciwnego zdania jest 32,8 procent ankietowanych. 27,1 procent nie ma zdania w tej sprawie.

– W związku ze stawianymi przez opozycję zarzutami ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu, dwóch na pięciu badanych uważa, że powinien zostać odwołany ze stanowiska. Częściej takiego zdania są mężczyźni niż kobiety (46% vs 35% kobiet). Częściej ten pomysł popierają też osoby zarabiające 2001-3000 zł (47%) oraz w wieku 25-34 lat (47%) – komentuje wyniki badania Małgorzata Bodzon, Senior Project Manager w SW Research.

Czytaj również: Ponad 30 stopni na Syberii! Co dalej?!

„Głównym zarzutem stawianym obecnie przez opozycję jest to, że – jako wiceminister nauki, który nadzorował Narodowe Centrum Badań i Rozwoju – mógł mieć wpływ na decyzje o przyznawaniu dotacji spółce swojego brata, Marcina Szumowskiego. Przed wejściem do polityki Łukasz Szumowski również miał w niej udziały.” – czytamy w Fakcie24.

Źródło: fakt24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *