Ministerstwo nie chce wycofać fałszywych testów!

O sprawie poinformował prof. Robert Flisiak, Prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów.

Profesor Flisiak był gościem programu Newsroom WP, w którym poinformował o szokujących ruchach Ministerstwa Zdrowia:

-Ministerstwo rozesłało na SOR-y testy, które były skonstruowane w styczniu, czy w lutym. Są one kompletnie nieprzydatne. Testy te dają wyniki fałszywie dodatnie, fałszywie ujemne. Mogą one być niebezpieczne dla pacjenta i stwarzać zagrożenie epidemiologiczne. Ministerstwo się opiera, że są one znakomite – mówił profesor.

Prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów wspomniał o tym, że są konkretne przypadki osób, które trafiły na kwarantannę, mając fałszywie dodatni wynik testu.

Czytaj więcej: Cała drużyna z koronawirusem!!!

-Podam przykład pacjenta, który trafił do szpitala wojewódzkiego. Miał wykonywany test antygenowy, który nie był weryfikowany przez żadnego diagnostę laboratoryjnego. Błędnie wpisano dane testu, napisano, że był wykonany z osocza, podczas, gdy wykonano go z wymazu. Pacjent został przekazany do nas jako pacjent Covidowski, podczas gdy miał zmiany ogniskowe w płucach i był nieprzytomny, a pomimo to przekazano go do odziału zakaźnego bez oddziału intensywnej terapii. na podstawie fałszywie dodatniego wyniku – powiedział. – Spójrzmy z drugiej strony. Jeśli wynik będzie ujemny, to personel położy pacjenta z innymi pacjentami i mamy piękne ognisko epidemiologiczne – zauważył.

Profesor zauważył również, że brakuje leków na przykład remdesiviru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *