Ministerstwo Zdrowia ostrzega!

W najbliższych dniach dane o nowych przypadkach koronawirusa w Polsce pozostaną wysokie – ocenia rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. W piątek odnotowano 657 nowych zakażeń, najwięcej od początku epidemii.

– Szybkie wygaszanie ognisk to wysokie wyniki w szybkim czasie – wyjaśnił rzecznik.

– Dominuje woj. śląskie i tak będzie w kolejnych raportach. Musimy się liczyć z tym, że jeśli w danym tygodniu raportujemy górników to w najbliższych dniach będą raportowane rodziny z kwarantanny. Te wyniki będą wyższe, mamy jeszcze niezaraportowaną całą kopalnię Bielszowice. Kończymy też przesiew 300 osób w kopalni Chwałowice i kolejnych osób z kopalni Silesia – dodał.

– Zwracam uwagę na fakt, że podejmujemy się akcji, której w Europie prawie nikt się nie podejmuje. Robimy badania przesiewowe w całych zakładach pracy, tego się nie praktykuje – przekonywał.

Ministerstwo Zdrowia raportuje, że w ciągu doby wykonano 35,1 tys. testów.

– Ministerstwo będzie przekazywać swoje rekomendacje panu premierowi, jeśli będziemy obserwować skalę wzrostu, jeśli będzie się utrzymywać, a ludzie nie będą przestrzegać tych rygorów – przekazał.

– Za wcześnie by mówić o jaki krok się cofnąć. Możliwa jest bardziej kategoryczna egzekucja obowiązujących nas przepisów – dodał Andrusiewicz.

– Na podstawie jednego dnia nie będziemy podejmować żadnych drastycznych decyzji – wyjaśnił.

Czytaj również: Wracają obostrzenia!

– Pofolgowaliśmy sobie. Wirus jest z nami i będzie. Apeluję o noszenie maseczek i zachowywanie dystansu – powiedział Wojciech Andrusiewicz na zakończenie konferencji.

Źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *