Młode koszykarki poległy na początek 2.Ligi

W swoim pierwszym meczu 2. Ligi Koszykówki Kobiet młode zawodniczki AZS UMCS Lublin uległy we własnej hali drużynie Pruszkowa 50-77.

Młoda ekipa z Lublina w starciu z dużo starszymi zawodniczkami z Mazowsza, początkowo radziła sobie zaskakująco dobrze. Dominacja gości zaczęła się tak naprawdę od około połowy pierwszej kwarty. W drugiej obraz gry był podobny. Po niej Lider prowadził 38-21.

Akademiczki ambitnie walczyły, ale na drużynę z Mazowsza było to znacznie za mało. Zielono-białe przegrały 50-77. Najwięcej oczek dla miejscowych zdobyła Maja Kusiak (11).

Czytaj również: Perła dalej wspiera AZS UMCS Lublin!

AZS UMCS Lublin ‒ PTS Lider Pruszków 50-77 (13-23, 10-15, 12-21, 15-18)

AZS UMCS Lublin: Wiktoria Kusiak (4), Małgorzata Szcześniak, Julia Korona (2), Roksana Ćwiek, Zuzanna Komor (4), Klaudia Pastwa (7), Barbara Wasilak (2), Weronika Jakubczak (5), Weronika Nieściór (9), Oliwia Kurasiwicz (6), Urszula Warda, Maja Kusiak (11).

Źródło: azs.umcs.pl