Morawiecki będzie zastępcą Kaczyńskiego?

Mateusz Morawiecki prawdopodobnie będzie zastępcą prezesa Jarosława Kaczyńskiego w partii PiS. Najbliższe wybory odbędą się jesienią bieżącego roku. „To również sygnał, kto będzie najpoważniejszym kandydatem w przyszłości do objęcia przywództwa w PiS” – cytuje wypowiedź swojego źródła dziennik „Super Express”.

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada zmiany w szeregach partii. Wśród głównych zamierzeń prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest wymiana kierownictwa oraz szefów okręgów.

Według informacji „Super Expressu” najważniejsza reorganizacja odbędzie się na stanowisku wiceprezesa partii PiS. Głównym kandydatem jest obecny premier Rzeczypospolitej Polski, Mateusz Morawiecki.

– Wzmocnienie premiera w PiS to wzmocnienie Jarosława Kaczyńskiego. To również sygnał, kto będzie najpoważniejszym kandydatem w przyszłości do objęcia przywództwa w PiS po Jarosławie – poinformował „Super Express”. 

-Zmiany są potrzebne w wielu dziedzinach. Potrzeba ich również w naszych szeregach. Ale podstawowym, koniecznym warunkiem, który musimy spełnić, by do tych zmian doprowadzić, jest wygranie wyborów – napisał w liście Jarosław Kaczyński. 

Czytaj również: Kaczyński wchodzi do gry -pomoże Dudzie!

„Być może szef rządu zastąpi wiceprezesa Adama Lipińskiego, który powoli wycofuje się najpewniej z politycznej aktywności. Kaczyński ma duże zaufanie do Mateusza Morawieckiego. To premier jest w tej chwili gwarantem wyjścia PiS poza nasz twardy elektorat. To może być też namaszczenie Morawieckiego na przyszłego lidera PiS” – cytuje nieoficjalne źródło „Super Express”. 

Źródło: msn.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *