Morawiecki w kwarantannie

-W związku z kontaktem z osobą zarażoną Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odbywa obecnie kwarantannę – napisano na stronach rządowych.

-Osoba zarażona, z którą miał kontakt premier Mateusz Morawiecki, nie jest politykiem – powiedział Piotr Muller. W rozmowie z Onetem rzecznik zauważył też, że nie wie, czy od piątku szef rządu widział się z Jarosławem Kaczyńskim, .

Mateusz Morawiecki opublikował w mediach społecznościowych film, na którym również informuje o kwarantannie.

-Szanowni Państwo, dowiedziałem się że w ubiegły piątek miałem kontakt z osobą, która przeszła pozytywny test na COVID-19. W związku z tym i zasadami sanitarnymi udaję się na kwarantannę. Jestem w stałym kontakcie ze swoimi współpracownikami, rząd pracuje normalnie, rada ministrów odbędzie się, tak jak w ciągu ostatnich kilku miesięcy, w formule wideokonferencji. Życzę wszystkim zdrowia, uważajmy na siebie i na swoich bliskich. Stosujmy się również do zasad, czyli dezynfekcja, dystans i maseczki. Serdecznie pozdrawiam – mówi Morawiecki na nagraniu.

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia rzecznika prasowego rządu Piotra Müllera:

W związku z kontaktem z osobą zarażoną Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odbywa obecnie kwarantannę.

Czytaj więcej: Dramatyczna sytuacja w szpitalach!

Kwarantanna premiera jest następstwem potwierdzenia dzisiaj rano zarażenia u osoby, z którą miał kontakt w ostatni piątek 9 października.
U premiera nie stwierdzono dotychczas zachorowania na COVID-19. Nie ma też objawów choroby.
Zostały wdrożone procedury przygotowane na taką sytuację. Podczas kwarantanny Mateusz Morawiecki wykonuje swoje obowiązki. Premier spędza kwarantannę w sposób umożliwiający podejmowanie decyzji oraz kontakt z przedstawicielami instytucji państwowych.
Dzięki zapewnieniu odpowiednich możliwości technicznych premier będzie prowadził posiedzenia Rady Ministrów, Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz innych gremiów.
O dalszej procedurze związanej z kwarantanną Prezesa Rady Ministrów – wykonywanych testach i czasie kwarantanny będzie decydował lekarz oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna. – napisano


Źródło: Onet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *