Motor Lublin z awansem do II ligi

W sobotę zarząd Lubelskiego Związku Piłki Nożnej zdecydował, że rozgrywki 2019/2020 w grupie czwartej zostały zakończone. Nie będzie już żadnych meczów barażowych o promocję do II ligi. Awans wywalczył Motor Lublin.

Od dawna trwa spór pomiędzy klubami z Lublina i Krakowa. Obie drużyny mają po 36 punktów. Motor ma lepszy bilans bramek, a Hutnik wygrał bezpośredni mecz 1:0.

LZPN chciał, żeby w takiej sytuacji decydujący był właśnie bilans goli, a nie spotkanie między zainteresowanymi drużynami, bo ze obecnie nie ma szans na rozegranie rewanżów.

– Jeżeli w ogóle mamy myśleć o barażu, to chyba wzorem lat poprzednich powinniśmy mówić o barażach, czyli dwóch meczach. Koniec czerwca i początek lipca, w takich terminach mogłyby zostać rozegrane spotkania. My konsekwentnie stoimy jednak na stanowisku, że w tej sytuacji powinien decydować bilans bramek. Tak głosi regulamin Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. I to Lubelski ZPN podejmuje decyzje, a nie Małopolski – mówił w czwartek Paweł Majka, prezes Motoru.

Żadnych dodatkowych spotkań nie będzie. Potwierdził to już także Lubelski Związek Piłki Nożnej.

– Podjęto uchwały o zakończeniu rozgrywek sezonu 2019/2020 dla lig/klas: rozgrywek IV ligi i klas niższych oraz rozgrywek młodzieżowych z terenu LZPN i rozgrywek III ligi, grupy IV, które prowadzi LZPN – można przeczytać komunikacie LZPN.

–  Na podstawie uchwał Zarządu LZPN – Wydział Gier LZPN opracował tabelę końcową rozgrywek sezonu 2019/2020: dla IV ligi z której awans w sezonie 2019/2020 do III ligi w sezonie 2020/2021 uzyskała drużyna MKS Lewart Lubartów. Dla III ligi, grupy IV z której awans w sezonie 2019/2020 do II ligi w sezonie 2020/2021 uzyskała drużyna Motor Lublin S.A – informuje związek.

Czytaj więcej: Kluby sportowe w coraz gorszej sytuacji finansowej….

Co na to piłkarze z Lublina?

– Wszyscy jesteśmy przeszczęśliwi, że po tylu latach wreszcie się udało. To mój największy sukces odniesiony z klubem – mówi Marcin Michota, kapitan Motoru. – Spędziliśmy sześć sezonów w trzeciej lidze i jeżeli ktoś może coś o tych wszystkich latach powiedzieć, to na pewno ja. Zacząłem trenować, jak w Lublinie była jeszcze druga liga. Mój cały okres w Motorze to jednak gra w trzeciej lidze. Wszyscy piłkarze czekali na ten awans, kibice tak samo i wreszcie udało się zrealizować cel. Uważam, że zasłużyliśmy na ten sukces. Cała drużyna wywalczyła go na boisku – dodaje zawodnik żółto-biało-niebieskich.

Działacze zdecydowali, że w tym sezonie żaden klub nie spadnie z III ligi. Z utrzymania w lidze mogą się cieszyć piłkarze ostatniego w tabeli Podlasia Biała Podlaska i przedostatniej Chełmianki Chełm.

Źródło: dziennikwschodni.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *