MUZEUM W KOZŁÓWCE ZE ZŁOTĄ PINEZKĄ!

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce uzyskało Złotą Pinezką z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google. Ta późnobarokowa rezydencja magnacka, zdobyła najwyższe oceny od podróżujących internautów i została okrzyknięta najbardziej rozpoznawalną atrakcją turystyczną województwa lubelskiego.

Złota Pinezka to plebiscyt, w którym na podstawie opinii użytkowników Google wyłania w każdym z 16 województw jedną, najbardziej popularną atrakcję turystyczną. Na Lubelszczyźnie bezkonkurencyjnie tytuł laureata Złotej Pinezki zdobyła Kozłówka, uzyskując średnią ocenę 4,7. Taką samą punktację zdobyła m.in. główna atrakcja małopolski – Zamek Królewski na Wawelu.

-Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia i dokładamy wszelkich starań, aby turyści odwiedzający Muzeum Zamoyskich w Kozłówce mogli dotknąć tu historii, poczuć się dobrze i opowiedzieć innym, na przykład w internecie, o magii tego miejsca – tłumaczy Anna Fic-Lazor, dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Jak podkreślają organizatorzy, wyróżnienie to, choć przyznane przez Google’a, jest nagrodą od podróżników i użytkowników map. A o tym, że Kozłówka jest dobrze oceniana i rozpoznawalna świadczą wysokie oceny i liczne komentarze znanych miłośników podróży. M.in. Patrycja Jaskot, autorka bloga Travelover.pl, współpracującego z Google, zachęca do odkrywania naszego regionu, a przede wszystkim zwiedzenia Kozłówki: -Pałac w Kozłówce to jeden z najlepiej zachowanych zespołów pałacowych w Europie. Miłośnicy sztuki będą mieli czym nacieszyć oko, szczególnie ze względu na imponującą kolekcję malarstwa. Ale nie tylko! Na terenie kompleksu znajduje się jedyna w Polsce Galeria Sztuki Socrealizmu, znana jako Muzeum Socrealizmu. To wyjątkowe miejsce otrzymuje dziś Złotą Pinezkę Map Google i mam nadzieję, że będzie punktem obowiązkowym w planie zwiedzania dla wszystkich odwiedzających województwo lubelskie – zachęca Patrycja Jaskot.

-Mamy nadzieję, że każdy, kto odwiedzi ziemię lubelską, zarezerwuje sobie czas, by zwiedzić ten piękny pałac i podziwiać kunszt wykonania nawet najmniejszych detali, a także zrelaksować się w otaczających Muzeum ogrodach – podkreśla Elżbieta Różalska z Google Polska.

Wg statystyk Google’a, w województwie lubelskim internauci, poza Kozłówką, najczęściej wyszukiwali takie miejsca jak m.in.: Muzeum Wsi Lubelskiej, Wąwóz Korzeniowy Dół, Góra Trzech Krzyży, CSK w Lublinie, Rezerwat przyrody Nad Tanwią, Zespół Zamkowy w Kazimierzu Dolnym, Poleski Park Narodowy, Muzeum Czartoryskich w Puławach.

Czytaj więcej: WIEMY, DLACZEGO POLACY ŁAGODNIE PRZECHODZĄ COVID-19

Do tej pory Google przyznało 9 z 16 Złotych Pinezek. Oprócz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce (woj. lubelskie), otrzymały je Zamek Królewski na Wawelu (woj. małopolskie), Zamek w Malborku (woj. pomorskie), Wały Chrobrego(woj. zachodniopomorskie), Mosty w Stańczykach (woj. warmińsko-mazurskie), Pałac Branickich w Białymstoku (woj. podlaskie), Żywe Muzeum Piernika w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie), ZOO Wrocław Afrykarium (woj. dolnośląskie), Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie (woj. lubuskie) i Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (woj. świętokrzyskie).

Źródło: Kurier Lubelski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *