Najbliższe mecze domowe: Plan gier

W najbliższy weekend kibice AZS UMCS będą mieli trzy okazje, aby na żywo obejrzeć mecze akademików. W Lublinie zagrają szczypiornistki, siatkarki oraz tenisiści stołowi.

Jako pierwsze do boju z Koroną Kielce staną piłkarki ręczne trenera Patryka Maliszewskiego. Jak do tej pory lublinianki rozegrały dwie kolejki wyjazdowe. W nich pokonały zespół z Jarosławia (23-19) oraz były na najlepszej drodze do pokonania MKS-u Karczew. Akademiczki wygrywały 28-24, ale na boisku w ich szeregach pojawiła się zawodniczka nieujęta w protokole meczowym. Skutkiem tego było przyznanie walkowera przez Polski Związek Piłki Ręcznej na korzyść rywalek. Korona z kolei zagrała tylko raz. Pokonała wyraźnie SMS ZPRP III Płock 32-20, po czym miała zmierzyć się z warszawskim AWF-em, jednak w drużynie z Kielc pojawił się przypadek zakażenia koronawirusem. Pozytywny wynik otrzymała także jedna z osób z otoczenia drużyny Warszawy. Z tych względów to spotkanie zostało przełożone.

Po niezbyt udanej inauguracji przeciwko drugiej ekipie SAN-Pajdy (1-3), siatkarki akademiczki tym razem podejmą Pogoń Proszowice. Ta jak na razie radzi sobie świetnie. Wygrane z Jarosławiem (3-2) oraz Ostrowcem (3-0) muszą sprawiać, że nabiera się respektu przed najbliższym przeciwnikiem. Szczególnie ogranie na wyjeździe SAN-Pajdy może być dla Pogoni bodźcem, który będzie ją niósł w kolejnych meczach. Ostatnie starcie Lublina i Proszowic w hali Centrum Kultury Fizycznej (w styczniu) skończyło się wygraną gospodyń 3-1. Czy teraz miejscowe także będą górą?

Trzeci mecz domowy AZS UMCS Lublin odbędzie się w niedzielę. Do akcji wkroczą tenisiści stołowi. To ich pierwszy sezon w 2. Lidze, ale już można stwierdzić, że są jedną z mocniejszych ekip w całej stawce. Dwa pierwsze mecze wygrane po 10-0 sprawiają, że akademicy przewodzą tabeli i są zdecydowanym faworytem przed trzecim starciem, w którym zmierzą się z zespołem UKS Żaczek I Fajsławice. Rywale to ligowy outsider który jak na razie przegrał oba mecze (0-10, 2-8).

Czytaj również: Widowisko „Testimonium Veritatis. 7 cnót według Papieża i Prymasa” z okazji urodzin Jana Pawła II

  • 1. Liga Piłki Ręcznej Kobiet: MKS AZS UMCS Lublin – Korona Handball Kielce (17.10.2020, godz. 15:00, hala Globus)
  • 2. Liga Siatkówki Kobiet: AZS UMCS Lublin – Pogoń Proszowice (17.10.2020, godz. 18:00, hala CKF)
  • 2. Liga Tenisa Stołowego Mężczyzn: ATS Akanza AZS UMCS Lublin – UKS Żaczek I Fajsławice (18.10.2020, godz. 11:00, hala CKF)

Źródło: azs.umcs.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *