Najnowszy sondaż partyjny. PIS MIAŻDŻY PRZECIWNIKÓW

Portal wPolityce.pl ujawnił wyniki najnowszego sondażu preferencji partyjnych przeprowadzonego przez pracownię Social Changes. Jak wynika z sondażu, Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na miażdżącą przewagę nad konkurentami.

Najnowszy sondaż Social Changes wskazuje, że więcej, niż co drugi Polak zagłosowałby na partię Jarosława Kaczyńskiego. PiS zanotował poparcie na poziomie aż. 52 proc. Oznacza to lekki spadek o 1 pkt. proc.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem jedynie 17 proc. głosów. Trzecie miejsce w sondażu przypadło Lewicy, na którą chęć głosowania zadeklarowało 12 proc. ankietowanych. Na czwartym miejscu znalazła się Konfederacja, która może liczyć na poparcie na poziomie 9 proc. Na ostatnim miejscu w zestawieniu znalazła się PSL-Koalicja Polska, na którą chce zagłosować jedynie 8 proc. ankietowanych.

Czytaj także: Panika w szeregach PiS! Kaczyński desperacko szuka głosów poparcia wyborów korespondencyjnych

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 24 do 27 kwietnia 2020 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1081.

Źródło: wPolityce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *