Nawałnice i trąby powietrzne przeszły przez Polskę!

Tragiczny bilans gwałtownych burz i wichur nad Polską: w trakcie nawałnic zginął mężczyzna, cztery kolejne osoby zostały ranne. Do godziny 21:00 strażacy interweniowali w całym kraju aż 500 razy, najczęściej: na Dolnym Śląsku. Z kolei w województwie warmińsko-mazurskim – taką wiadomość podał wiceszef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa – przez dwie miejscowości „przeszła prawdopodobnie trąba powietrzna”.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed popołudniowymi i wieczornymi burzami z gradem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województw: opolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego, a także dla wschodniej i południowej części województwa warmińsko-mazurskiego i powiatów na północy województw lubelskiego i świętokrzyskiego.

Na Mazowszu nawałnica doprowadziła do drmatu. W miejscowości Baniocha w powiecie piaseczyńskim na samochód, w którym znajdowali się mężczyzna i kobieta z dzieckiem, spadło drzewo, mężczyzna zginął.

Ponadto – jak napisał na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz – w trakcie burz ranne zostały 4 osoby.

Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej potwierdził natomiast, że dwie osoby ucierpiały w wypadku na Dolnym Śląsku: jechały autem krajową „ósemką” na wysokości Kobierzyc, gdy na ich samochód spadł konar.

Do godziny 21:00 – jak poinformował również Grzegorz Świszcz – strażacy w całym kraju zanotowali 470 interwencji, spośród których aż 250 miało miejsce w województwie dolnośląskim.

Czytaj więcej: OBERWANE CHMURY NAD LUBLINEM. BYŁO DRAMATYCZNIE! (FILM)

Ponadto o 21:00 od prądu odciętych było ponad 21 tysięcy odbiorców. Najwięcej: na Dolnym Śląsku – blisko 13,5 tysiąca – i na Mazowszu: ponad 6 700.

Źródło: RMF FM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *