NAWRÓT KORONAWIRUSA W CHINACH

W Chinach nawrót koronawirusa. W ciągu ostatniej doby w Hongkongu zgłoszono rekordową liczbę zachorowań na COVID-19, a służba zdrowia jest przeciążona. Doszło do częściowego przywrócenia pracy zdalnej.

Jak informuje PAP, w niedzielę 19 lipca w Hongkongu odnotowano 108 przypadków zachorowań na COVID-19. Do 83 zarażeń doszło lokalnie, pozostali pacjenci zarazili się za granicą.

Przedstawicielka Centrum Ochrony Zdrowia w Hongkongu wyraziła obawę, że pracownicy medyczni nie sprostają kolejnym obowiązkom, bo już teraz są przeciążeni, a liczba zarażeń w regionie stale rośnie.

Urząd miasta w Hongkongu poprosił część pracowników o powrót do pracy zdalnej. Kolejna fala pandemii jest odczuwalna także mieście Urumczi w regionie Sinciang. W ciągu ostatniej doby COVID-19 potwierdzono u 16 osób, spośród których tylko trzy zaraziły się w trakcie powrotu zza granicy.

Czytaj więcej: NOWE OGNISKO KORONAWIRUSA NA LUBELSZCZYŹNIE

Do statystyk nie wliczono 42 przypadków bezobjawowych zachorowań. Z kolei w Pekinie, stolicy Chin, od dwóch tygodni nie doszło do nowych zarażeń. Z tego względu stan alarmowy został obniżony do poziomu trzeciego, a działalność – z obostrzeniami – wznowiły obiekty kulturalne i publiczne.

Źródło: O2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *