Nie będzie Eurowizji Junior! Kraków zrywa współpracę z TVP.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zrywa współpracę z TVP.  Miasto nie będzie wykładać pieniędzy na organizację Eurowizji Junior.

Konkurs miał odbyć się pod Wawelem. Jednak po wyemitowanym w TVP materiale prezydent Krakowa zerwał współpracę z Telewizją Polską.

„Kraków stojący nad finansową przepaścią zaciska pasa. Nie brak opinii, że pustki w miejskiej kasie, to nie tylko konsekwencje koronawirusa, ale przede wszystkim wcześniejszych nietrafionych zakupów i niedoszacowanych inwestycji” – usłyszeliśmy w Wiadomościach 29 kwietnia.

Pojawiła się również wypowiedź wiceprzewodniczącego rady miasta z PiS-u – Michała Drewnickiego. Mówił on, że politycy przez lata zadłużali miasto, a teraz ich dług wynosi aż trzy miliardy złotych.

Czytaj również: Korzystasz z tarczy antykryzysowej? Uważaj – kontrole w firmach!

W liście do TVP prezydent Jacek Majchrowski napisał, że po bezpodstawnych oskarżeniach nie pozwoli, by Kraków ponownie był przedmiotem ataków  w sprawie „niecelowych wydatków” i  wycofał się z finansowania Eurowizji Junior. Miasto chciało przeznaczyć na Eurowizję 1,5 miliona złotych.

Źródło: lifeinkrakow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *