NIE CHCIAŁA SPRZEDAĆ PAPIEROSÓW! BRUTALNIE ZAATAKOWAŁ EKSPEDIENTKĘ W ŻABCE W RADOMIU (FILM)

Główny podejrzany w sprawie brutalnego pobicia ekspedientki jednego ze sklepów w Radomiu jest poszukiwany listem gończym. Prokuratura zawnioskuje do miejscowego sądu o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Mężczyzna usiłował zabić ekspedientkę.

Jak powiadomiła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Beata Galas, najpeweniej we wtorek śledczy skierują do Sądu Rejonowego w Radomiu wniosek o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA). Zgoda sądu umożliwi aresztowanie mężczyzny, jeśli tylko zostanie on zatrzymany. Na razie – zdaniem policjantów – 37-latek ukrywa się za granicą.

Tydzień temu prokurator wydał za mężczyzną list gończy. Trafił on do wszystkich jednostek policji w całym kraju, straży granicznej i na lotniska.

37-latek pobił sprzedawczynię, bo ta odmówiła mu sprzedaży papierosów, gdyż sklep był już nieczynny. Wtedy – jak wynika z zapisu monitoringu – oburzony mężczyzna wyszedł na zewnątrz, chwycił stojącą obok sklepu drewnianą europaletę i kilkakrotnie uderzając nią w drzwi wejściowe, wybił szybę.

Gdy kobieta wybiegła ze sklepu, mężczyzna brutalnie ją zaatakował. W jej obronie stanął jej 19-letni syn i jego kolega, którzy również zostali pobici przez 37-latka i jego dwóch znajomych. 50-latka doznała obrażeń w postaci wieloodłamowych złamań kości twarzoczaszki, które – według biegłego – spowodowały trwałe zniekształcenie twarzy. Zaraz po pobiciu 37-latek wyleciał do Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej: Bo nie chciał sprzedać bez maseczki… – Atak nożownika

Prokuratura postawiła mu cztery zarzuty. Najważniejszy z nich dotyczy usiłowania zabójstwa 50-letniej sprzedawczyni sklepu „Żabka” w Radomiu i spowodowania ciężkiego uszczerbku na jej zdrowiu. Za zarzucany czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, 25 lat pozbawienia wolności, a nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: RMF FM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *