Nie nosił maseczki, teraz grozi mu 30 tysięcy zł kary

Policjanci z Czechowic Dziedzic skierowali wniosek o ukaranie 41-letniego mężczyzny za brak obowiązkowej maseczki ochronnej, mimo iż godzinę wcześniej zatrzymali go za takie samo przewinienie oraz podarowali mu maseczkę.

Podczas rutynowego patrolu policjanci z Czechowic Dziedzic zauważyli mężczyznę. Który poruszał się chodnikiem nie stosując się do obowiązku noszenia maseczki ochronnej lub zakrywania nosa i ust w inny sposób.

Biorąc pod uwagę fakt, że rozporządzenie nakazujące zakrywanie twarzy dopiero weszło w życie, mundurowi pouczyli mężczyznę o takim obowiązku. Co więcej, dali mu również maseczkę, aby od tej pory jej używał w miejscach użyteczności publicznej. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach przygotował maseczki ochronne dla osób, które nie mogą się w nie samodzielnie zaopatrzyć, część z nich otrzymali policjanci, aby je rozdawać podczas służby.

Jakież więc było zdziwienie funkcjonariuszy, kiedy godzinę później zobaczyli tego samego mężczyznę, który szedł do sklepu nie mając na twarzy maseczki.

Czytaj także: „Odrzucono głosami PiS-u testy dla wszystkich pracowników służby zdrowia”

Okazało się, że mężczyzna był pijany i szedł do sklepu dokupić alkohol. Został on przed funkcjonariuszy odprowadzony do izby wytrzeźwień, skierowano również wniosek do sądu o ukaranie go oraz powiadomiono Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Teraz bezmyślnemu mężczyźnie grozi kara aż do 30 tysięcy złotych.

Źródło: Policja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *