„Nie rozumiem prześladowania ludzi za bieganie czy rower” – Ordynator oddziału zakaźnego krytykuje rządowe zakazy

– Absolutnie nie rozumiem prześladowania ludzi i dawania mandatów za to, że biegają czy jeżdżą na rowerach – podsumował rządowe metody walki z koronawirusem w rozmowie z TVN24 prof. Krzysztof Simon, ordynator 1. oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

W reakcji na epidemię koronawirusa, polski rząd wprowadził wiele ograniczeń dotyczących przemieszczania się. Ich celem jest ograniczenie kontaktów międzyludzkich do absolutnego minimum, czego konsekwencją ma być zahamowanie gwałtownego wzrostu zachorowań na COVID-19.

Wiele z zarządzonych restrykcji budzi oburzenie i sprzeciw społeczeństwa. Ogromne kontrowersje budzi na przykład zakaz wstępu do lasów państwowych, czy prześladowanie Polaków za uprawiania sportu.

Prof. Simon: Nie rozumiem dawania mandatów za to, że biegają czy jeżdżą na rowerach

Prof. Krzysztof Simon, ordynator 1. oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu ostro krytykuje karanie mandatami za bieganie czy jazdę na rowerze – Absolutnie nie rozumiem prześladowania ludzi i dawania mandatów za to, że biegają czy jeżdżą na rowerach… – Niech założą maski i się ruszają. Przecież jak będziemy ćwiczyć, to chyba nas to uodporni, a nie odwrotnie – powiedział Simon na antenie TVN24.

Czytaj także: Rzecznik Policji sugeruje pałowanie Polaków za nieprzestrzeganie kwarantanny? [WIDEO]

Na stronie gov.pl. można przeczytać interpretację nałożonych przez rząd ograniczeń. „Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin)” – nie przeszkadza to niestety funkcjonariuszom prawa w nakładaniu licznych mandatów na Polaków, którzy wyszli przewietrzyć się czy pojeździć rowerem.

Źródło: wMeritum

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *