NOWY RAPORT MACIEREWICZA GOTOWY

W lipcu ekspert wynajęty przez podkomisję pracował nad rekonstrukcją ostatnich sekund lotu Tupolewa. Kierujący pracami podkomisji poseł Antoni Macierewicz zapewniał dotąd, że raport jest już gotowy.

Podkomisja ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z 10 kwietnia 2010 r., której pracami kieruje poseł Antoni Macierewicz, zatrudniła nowego eksperta. Jeszcze w lipcu pracował on nad symulacją ruchu Tu-154M w ostatnich sekundach przed katastrofą. To kluczowy moment, kiedy według Antoniego Macierewicza doszło do zniszczenia samolotu przez eksplozję bomby czy też dwóch bomb.

Podobno sam raport podkomisji smoleńskiej nie został jeszcze ukończony, a teza o wybuchu zostanie wzmocniona nowym opracowaniem.

-Materiał wybuchowy został znaleziony przez laboratoria polskie, ale także przez laboratoria jednego z naszych sojuszników w ramach NATO – powiedział Antoni Macierewicz w programie Telewizji Republika. Dodał, że chodzi nie tylko o trotyl, ale materiał wybuchowy RDX, „używany przez różnych lewackich i postkomunistycznych terrorystów”.

Czytaj więcej: PIEKŁO NA AUTOSTRADZIE (VIDEO)

-Eksplozja tego typu nie mogła być przypadkiem, musiała być zaplanowana i przeprowadzona przez kogoś, kto chciał zabić polską elitę narodową” – podkreślił polityk.

Źródło: WP Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *