Nowy sondaż w sprawie II tury wyborów!

47,2 badanych deklarujących głosowanie w II turze wyborów zamierza oddać głos na kandydata KO Rafała Trzaskowskiego, obecny prezydent Andrzej Duda może liczyć na poparcie 45,9 proc. respondentów – wynika z sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski. Co ważne, udział w wyborach zadeklarowało 65,4 proc. ankietowanych.

W drugiej turze wyborów, które odbędą się 12 lipca, zmierzą się prezydent Andrzej Duda i kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

W sondażu IBRiS dla WP, który został zrealizowany 4 lipca, ankietowanym zadano pytanie, jak zachowaliby się, gdyby mieli głosować w niedzielę 5 lipca.

Na Rafała Trzaskowskiego głos oddałoby 47,2 proc. badanych, co oznacza spadek o 0,9 pkt. proc. w stosunku do wcześniejszego sondażu IBRiS dla WP. Z kolei oddanie głosu na Andrzeja Dudę zadeklarowało 45,9 proc. ankietowanych, co w stosunku do wcześniejszego sondażu oznacza wzrost o 0,3 pkt proc.

 Z sondażu wynika też, że udział w wyborach zadeklarowało 65,4 proc. ankietowanych. Jest to wynik o 3,4 pkt proc. wyższy niż w sondażu, który został opublikowany w wieczór wyborczy. „Zdecydowanie tak”, na pytanie o udział w wyborach, odpowiedziało 58,5 proc. badanych, „raczej tak” – 6,9 proc.

Do urn nie pójdzie – jak wynika z sondażu – 31,9 proc. badanych. „Zdecydowanie nie” odpowiedziało 5,9 proc. badanych, „raczej nie” – 26 proc. „Nie wiem” lub „trudno powiedzieć” odpowiedziało 2,8 proc. badanych.

Czytaj również: Duda oskarża niemieckie gazety!

Badanie zostało przeprowadzone 4 lipca metodą CATI na próbie 1100 Polaków posiadających prawo do głosowania.

Źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *