Obowiązkowa kwarantanna dla osób przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii!

Osoby wjeżdżające do Wielkiej Brytanii – zarówno obywatele brytyjscy, jak i cudzoziemcy – będą musieli poddać się przymusowej kwarantannie. Przy przekraczaniu granicy trzeba będzie podać informację, gdzie będzie się przebywać i jakie są dalsze plany podróży,. Niepodanie informacji o miejscu pobytu spowoduje nałożenie kary w wysokości 100 funtów.

Przebywający w izolacji nie będą mogli opuszczać podanego miejsca przebywania ani przyjmować tam innych osób, a urzędnicy będą podczas wyrywkowych kontroli sprawdzać, czy przestrzegają oni zasad. Złamanie zasad kwarantanny będzie groziło karą w wysokości 1000 funtów lub sprawą sądową i karą bez wyznaczonego górnego pułapu. W przypadku cudzoziemców w ostateczności możliwa będzie deportacja.

Czytaj więcej: Tusk atakuje

Z kwarantanny zwolnieni zostaną pracownicy transportu drogowego i towarowego, aby zapewnić ciągłość dostaw towarów, członkowie personelu medycznego, którzy podróżują, aby pomóc w walce z koronawirusem, wszystkie osoby przyjeżdżające ze Wspólnego Obszaru Podróży, który obejmuje oprócz Wielkiej Brytanii także Irlandię, Wyspy Normandzkie i Wyspę Man, a także sezonowi pracownicy rolni, którzy będą się izolować w miejscu pracy.

Patel nie powiedziała, czy możliwe będzie wyłączanie przyjeżdżających z innych krajów z obowiązku poddania się jej. Minister transportu Grant Shapps sugerował w tym tygodniu, że takie zwolnienia mogłyby być stopniowo rozciągane na kraje z niską liczbą zakażeń. Patel podczas rządowej konferencji prasowej powiedziała jednak, że raczej nie należy się nastawiać na zagraniczne wakacje tego lata i cały czas zaleceniem rządu jest, by nie podróżować, o ile nie jest to niezbędne.

Znaczące kontrowersje budzi w Wielkiej Brytanii to, dlaczego obowiązek kwarantanny wprowadzany jest dopiero od czerwca, gdy wiele krajów europejskich go już znosi albo to planuje.

Źrodło: gazetaprawna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *