Obywatele RP apelują do Rafała Trzaskowskiego!

Rafał Trzaskowski zadeklarował stworzenie ruchu obywatelskiego, a na jego słowa zareagowali już obywatele RP. Według nich w ramach takiego ruchu muszą funkcjonować różne partie, a sam prezydent Warszawy powinien zrezygnować z członkostwa w swoim ugrupowaniu.

„Ogromna mobilizacja, której byliśmy świadkami, nie może się skończyć rozczarowaniem, bo oznaczałaby wówczas bezpowrotnie utracony potencjał, jak tego wielokrotnie doświadczaliśmy również w ostatnich, trudnych latach. Spada na Pana w tej sytuacji ogromny ciężar odpowiedzialności. Ma Pan mandat 10 milionów wyborców i jest Pan depozytariuszem nadziei, której nie wolno zawieść” – czytamy w liście.

„partie nie wystarczą”, a powołany ruch powinien objąć różne partie oraz wiele politycznych środowisk, a nie tylko jedno ugrupowanie. „Dlatego apelujemy do Pana, by rozstał się Pan z partyjną legitymacją, dając sygnał dla wszystkich czytelny i tak stanowczy, jak to jest możliwe, że w tej grze chodzi o dobro Polski, a nie o partyjne przewagi” – dodano.

Czytaj również: Zmiany w rządzie! Znamy pierwsze nazwisko!

Nie wolno tym razem pozwolić na zmarnowanie żadnej inicjatywy i żadnej nadziei. Gdy zaś mowa o budowaniu demokracji, nie trzeba wybierać między lewicą, prawicą i centrum — i nie wolno takich wyborów narzucać. Demokracja ma służyć rozwiązywaniu sporów” – czytamy.

Źródło: msn.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *