DZISIAJ RZĄD ZNOSI OBOSTRZENIA

Więcej kibiców na stadionach. Więcej uczestników targów i konferencji. Brak ograniczeń liczby osób na basenach. Dziś (25 lipca) rząd zmniejsza niektóre ograniczenia związane z koronawirusem. Utrzymany zostaje natomiast obowiązek zakrywania ust i nosa.

Imprezy sportowe

Od soboty większa liczba kibiców będzie mogła wejść na stadiony. „Publiczność będzie mogła zająć do 50 proc. miejsc na obiekcie” – można przeczytać w rządowym serwisie informacyjnym. „Nowe rozwiązanie dotyczy stadionów, basenów, boisk i wszystkich miejsc przeznaczonych dla publiczności na terenie obiektów sportowych, w tym w halach sportowych.”

Targi i konferencje

Więcej osób będzie mogło uczestniczyć także w targach, wystawach, kongresach i konferencjach. Obowiązujący od 25 lipca limit na 1 osobę wyniesie 2,5 mkw. Do tej pory było to 4 mkw.

„Dodatkowo zniesiony zostanie limit 150 osób uczestniczących w tego typu wydarzeniach” – czytamy w serwisie gov.pl. „Targi, czy kongresy odbywają się zazwyczaj w dużych obiektach, często również ze strefami w przestrzeni otwartej. Co istotne, ich uczestnicy są w pełni identyfikowalni na wypadek pojawienia się ewentualnych zakażeń.”

Aquaparki i baseny

Nie będzie też żadnych ograniczeń liczby uczestników na basenach zarówno krytych jak też tych na powietrzu.

„Pozostanie ono jednak w aquaparkach. W wodnych parkach rozrywki będzie obowiązywać limit do 75 proc. obłożenia obiektu” – podaje rządowy serwis.

Zaś na basenach publiczność będzie mogła zajmować co drugie miejsce na widowni (w rzędach naprzemiennie).

Imprezy artystyczne i rozrywkowe

„Od 25 lipca 2020 r. zniesiony zostanie obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach i na imprezach artystycznych i rozrywkowych, które odbywają się w pomieszczeniach. Dotyczy to zatem klubów muzycznych, sal widowiskowo-sportowych, a także amfiteatrów oraz muszli koncertowych.” – podaje gov.pl.

Poważne zderzenie aut!

Dystans społeczny

Skrócony zostaje też dystans społeczny. Dotychczas w przestrzeni publicznej należało zachować dwumetrową odległość od innych osób. Od 25 lipca dystens ten będzie mniejszy i wyniesie 1,5 metra. „Jeśli nie będziemy mogli zachować dystansu w otwartej przestrzeni, pamiętajmy o zasłonięciu nosa i ust!”

Poza tym należy pamiętać o częstym myciu rąk lub ich dezynfekcji.

W dalszym ciągu aktualny zostaje nakaz zasłaniania ust i nosa w zamkniętych, ogólnodostępnych pomieszczeniach.

Źródło: Dziennik Wschodni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *