Odpowie za porzucenie kociąt!

Za porzucenie 5 małych kotków odpowie 32-latek z Lubartowa, który zostawił je na ulicy. Policjanci ustalili sprawcę. Na szczęście sytuację zauważyła osoba, która zaopiekowała się kociętami i powiadomiła policjantów.

Do zdarzenia doszło 1 lipca br. na ul. Nowodworskiej przy garażach w godzinach wieczornych. Z dostawczego Mercedesa wysiadł  młody mężczyzna, który wyjął z auta kartonowe pudełko i pozostawił je przy garażach a sam odjechał.

Jak się okazało po chwili z pudełka zaczęły wyskakiwać małe kocięta i rozbiegły się po placu. Na szczęście sytuację zauważyła osoba, która zaopiekowała się kociętami  i o wszystkim zawiadomiła policję.

Zostały one przewiezione do Lecznicy dla Zwierząt. Tam okazało się, że są w złym stanie zdrowia i muszą pozostać na obserwacji.

Zgłaszająca osoba o wszystkim poinformowała policjantów, którzy szybko ustalili, że sprawcą porzucenia małych kotków jest 32-latek z Lubartowa. Mężczyzna przyznał się do winy.

Czytaj również: Skręcając na posesję nie zauważył 3-latka na rowerku!

Za znęcanie się nad  zwierzęciem i tym samym narażenie go na utratę życia lub zdrowia grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *