„Odrzucono głosami PiS-u testy dla wszystkich pracowników służby zdrowia”

W nocy z czwartku na piątek sejm obradował nad poprawkami do pakietu antykryzysowego, zgłoszonymi przez Senat. Głosami członków Prawa i Sprawiedliwości nie przeszedł projekt zakładający przeprowadzanie testów dla wszystkich pracowników służby zdrowia.

Przypomnijmy, że wczoraj podano do wiadomości informację o pierwszej w Polsce śmiertelnej ofierze koronawirusa wśród personelu medycznego. Szacunki zakładają, że około jedna trzecia wszystkich zakażeń ma miejsce w placówkach służby zdrowia.

W związku z tym jedna z poprawek zgłoszonych przez Senat do ustawy dotyczącej pakietu antykryzysowego zakładała obowiązkowe testy dla wszystkich pracowników ochrony zdrowia. Takie testy miały by być przeprowadzane raz w tygodniu. 

„Odrzucono coś symbolicznego: testy dla wszystkich pracowników służby zdrowia. Odrzucono głosami PiS-u i to był prawdziwy test na to, czy ktoś chce walczyć z koronawirusem, chce odmrozić polską gospodarkę, chce dbać o bezpieczeństwo tych, którzy na co dzień są na pierwszej linii czy też uprawia politykę (…) picu i atrapy” – powiedział po głosowaniu Borys Budka.

„Widocznie pan prezes, jego koledzy i koleżanki chcieli iść spać albo może wstyd im było, że co innego mówi premier, składając obietnice, a co innego oni robią w głosowaniach.” – mówił dalej.

Czytaj także: Nie żyje 29-dniowe dziecko zakażone koronawirusem

Poprawka dotycząca testów dla pracowników ochrony zdrowia była jedną z ponad 90 zgłoszonych przez Senat.

Źródło: PAP, tvn24.pl, gazetagazeta.com

One thought on “„Odrzucono głosami PiS-u testy dla wszystkich pracowników służby zdrowia”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *