Zapoznano się z ofertami dotyczącymi przetargu na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej i rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Jagiełły. Do przetargu zgłosiło się 7 wykonawców. Wszystkie złożone oferty mieszczą się w kwocie przeznaczonej na ten cel przez Miasto – ponad 25,6 mln zł. Postępowanie zakłada rozbudowę szkoły o nowe segmenty – dydaktyczny i żywieniowy wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą, w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
– W Budżecie Miasta Lublin na 2021 rok, znaczną część wydatków inwestycyjnych stanowią zadania oświatowe. Rozstrzygnięcie przetargu pozwoli ruszyć z zaplanowaną rozbudową Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie, która jest bardzo potrzebną inwestycją w tej dzielnicy. Ponadto, przed nami rozpoczęcie budowy segmentu przedszkolnego przy Zespole Szkół nr 12 na Sławinie, kontynuacja budowy sali gimnastycznej i boiska przy I LO, termomodernizacja siedmiu obiektów szkolnych, a także budowa boiska na potrzeby nowej szkoły przy ul. Berylowej. Rok 2021, mimo wielu trudności, będzie kolejnym dużych inwestycji w oświatę – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Rozbudowa obecnego budynku Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie zakłada powstanie nowego segmentu dydaktycznego zawierającego 16 klasopracowni wraz z niezbędnymi zapleczami, część administracyjną, pomieszczenia socjalne oraz ogólnego przeznaczenia i salę do gimnastyki korekcyjnej. Segment dydaktyczny będzie dodatkowo podpiwniczony. Tam znajdą się szatnie i pomieszczenia techniczne. Segment dydaktyczny w kształcie litery „L” planowany jest, jako rozbudowa po stronie północno-zachodniej istniejącego budynku.
Nowo wybudowana część ma powstać jako niezależna, ale połączona funkcjonalnie z istniejącą szkołą, korytarzami na wszystkich kondygnacjach w sposób zapewniający swobodną komunikację, w szczególności dla osób z niepełnosprawnościami. Rozbudowa zakłada powstanie nowej części budynku o takiej samej wysokości, gabarytach i wyglądzie jak obiekt istniejący.
Nowy obiekt będzie dopasowany nie tylko wysokością, ilością kondygnacji i wyglądem elewacji do istniejącej szkoły, ale także kolorystyką i kształtem dachu, by docelowo po realizacji stanowił on zwarty kompleks szkoły. Segment będzie miał dwie kondygnacje i pokryją go panele fotowoltaiczne przetwarzające energię słoneczną. W nowej części znajdzie się miejsce dla 500 dzieci.
W ramach zadania powstanie ponadto segment żywieniowy o powierzchni ponad 550 m2, z nowoczesną kuchnią oraz stołówką dla 184 uczniów.
Źródło: Materiały prasowe